Kontaktujte nás
Zostaňte informovaný

Registrujte sa a zostaňte informovaný o novinkách a akciách.

Vyberte si skupiny produktov, o ktorých chete dostávať informácie:

Kampaň na vybrané stroje zo sortimentu Putzmeister Mörtelmaschinen.

Nepremeškajte - omietačka, mixokre a čerpadlo betónu za akciové ceny.

Nové čerpadlo betónu BSF36.16H pracuje pre spoločnosť L.S.M. Veľký Biel

Spoločnosť BESTRENT prenajíma finišer DYNAPAC F1200CS

Autočerpadlo betónu BSF28 pre spoločnosť EUROBETON PLUS s.r.o.

Čerpadlo betónu BSF58.16HLS pre spoločnosť LU-MAXX Slovakia

Archív aktualít

Čerpadlo betónu s najdlhším dosahom výložníka na Slovensku

Čerpadlo betónu s najdlhším dosahom výložníka na Slovensku

Čerpadlo betónu BSF56.16 H patrí k novej generácii čerpadiel vyrábaných firmou Putzmeister. Je to prvé čerpadlo tohto typu dodané na Slovensko a zároveň aktuálne čerpadlo s najdlhším dosahom výložníka.
Výškový dosah päťramenného výložníka 56 m, výkon čerpadla 160 m3 prečerpaného betónu za hodinu, maximálny dopravný tlak v betóne 85 bar, prevratné ovládanie výložníka EBC a množstvo špeciálnej výbavy predurčuje použitie čerpadla na väčších projektoch ako napr. výstavba diaľnic, mostov, výškových budov, elektrární apod, všade tam kde je potrebné čerpať veľké objemy betónu na dlhé vzdialenosti.    
K hlavným znakom novej generácie týchto čerpadiel patrí nový typ výložníka so systémom skladania RZ, ktorý sa vyznačuje vysokou stabilitou pri práci a presným ovládaním. Výložník prakticky nemá v rozsahu pohybu "mŕtve zóny". 
Výložník je naviac doplnený o unikátny systém EBC. Ergonic® Boom Control je plne elektronický ovládací systém výložníka, poskytuje obsluhe ešte väčší komfort. Integrované tlmenie vibrácií uľahčuje prácu obsluhe a vedenie koncovej hadice je podstatne ľahšie. Celý výložník je navyše možné ovládať len jedným joistikom na rádiovom diaľkovom ovládaní.
K zvýšeniu bezpečnosti tiež prispieva možnosť zablokovania ramena alebo obmedzenie pohybu výložníka v priestore. 
Tiež inovovaný rám stroja a podpery typu TRDI, k kombinácii s bezpečnostným systémom "pätkovania" ESC zaručujú jeho maximálnu bezpečnosť a stabilitu a zároveň minimálne požiadavky na priestor na stavbe. Modulárny systém, ktorý umožňuje používanie rovnakých dielov pri výrobe jednotlivých modelov čerpadiel spolu s eliminovaním zváraných spojení pri montáži čerpadiel na podvozok, zjednodušuje servis a údržbu.  

Stroj sme uviedli do prevádzky na stavbe mosta dialnice D1 Lietavská Lúčka. Majiteľom je spoločnosť TBG Slovensko a.s.

Pozrite si fotografie z uvedenia stroja do prevádzky.