Kontaktujte nás
Zostaňte informovaný

Registrujte sa a zostaňte informovaný o novinkách a akciách.

Vyberte si skupiny produktov, o ktorých chete dostávať informácie:

Kampaň - omietačka MP25 Mixit

Miešacie čerpadlo suchých maltových zmesí P/utzmeister MP25 asj s príslušenstvom za zvýhodnenú cenu len do vypredania zásob

Kompletné riešenie pre odvodňovanie

ATLAS COPCO rozširuje sortiment vodných čerpadiel WEDA .

HUSQVARNA - ľahké hutniace a vibračné stroje

Zmena značky ľahkých hutniacich strojov a strojov pre spracovanie betónu.

Čerpadlo betónu s najdlhším dosahom výložníka na Slovensku

Putzmeister BSF56.16H uvedený do prevádzky pre spoločnosť TBG Slovensko na stavbe diaľnice D1 Lietavská Lúčka.

CO4200 VI s osciláciou

Dynapac uvádza tandemový vibračný valec s osciláciou.

Archív aktualít

Čerpadlo betónu s najdlhším dosahom výložníka na Slovensku

Čerpadlo betónu s najdlhším dosahom výložníka na Slovensku

Čerpadlo betónu BSF56.16 H patrí k novej generácii čerpadiel vyrábaných firmou Putzmeister. Je to prvé čerpadlo tohto typu dodané na Slovensko a zároveň aktuálne čerpadlo s najdlhším dosahom výložníka.
Výškový dosah päťramenného výložníka 56 m, výkon čerpadla 160 m3 prečerpaného betónu za hodinu, maximálny dopravný tlak v betóne 85 bar, prevratné ovládanie výložníka EBC a množstvo špeciálnej výbavy predurčuje použitie čerpadla na väčších projektoch ako napr. výstavba diaľnic, mostov, výškových budov, elektrární apod, všade tam kde je potrebné čerpať veľké objemy betónu na dlhé vzdialenosti.    
K hlavným znakom novej generácie týchto čerpadiel patrí nový typ výložníka so systémom skladania RZ, ktorý sa vyznačuje vysokou stabilitou pri práci a presným ovládaním. Výložník prakticky nemá v rozsahu pohybu "mŕtve zóny". 
Výložník je naviac doplnený o unikátny systém EBC. Ergonic® Boom Control je plne elektronický ovládací systém výložníka, poskytuje obsluhe ešte väčší komfort. Integrované tlmenie vibrácií uľahčuje prácu obsluhe a vedenie koncovej hadice je podstatne ľahšie. Celý výložník je navyše možné ovládať len jedným joistikom na rádiovom diaľkovom ovládaní.
K zvýšeniu bezpečnosti tiež prispieva možnosť zablokovania ramena alebo obmedzenie pohybu výložníka v priestore. 
Tiež inovovaný rám stroja a podpery typu TRDI, k kombinácii s bezpečnostným systémom "pätkovania" ESC zaručujú jeho maximálnu bezpečnosť a stabilitu a zároveň minimálne požiadavky na priestor na stavbe. Modulárny systém, ktorý umožňuje používanie rovnakých dielov pri výrobe jednotlivých modelov čerpadiel spolu s eliminovaním zváraných spojení pri montáži čerpadiel na podvozok, zjednodušuje servis a údržbu.  

Stroj sme uviedli do prevádzky na stavbe mosta dialnice D1 Lietavská Lúčka. Majiteľom je spoločnosť TBG Slovensko a.s.

Pozrite si fotografie z uvedenia stroja do prevádzky.